Chateau Modra Rizling Rynsky 2019

Rizling Rynsky czyli po prostu Riesling w słowackim wydaniu od Chateau Modra czyli winnicy, którą rodzina Sebo założyła 1592 roku, a obecny właściciel Karol Sebo jest już 12 pokoleniem prowadzącym uprawy. Rodzina od początku gwarantowała jakość swoich produktów poprzez produkcje win jedynie z winogron pochodzących z własnych upraw. Obecnie Chateau Modra wchodzi w skład konglomeratu Vino Nitra o którym wspominałem już podczas opisywania Tramina Cervenego. Wino posiada oznaczenie apelacji D.S.C czyli Districtus Slovakia Controllatus.

Wino o jasnozłotej barwie jest w pełni przejrzyste i klarowne. W nosie dominuje aromat świeżych, zielonych jabłek, gruszka, ale także cytryna oraz jej skórka. W ustach dochodzi brzoskwinia. Bardzo rześkie orzeźwiające wino o wysokiej kwasowości, lecz o krótkim finiszu. Odpowiednio schłodzone będzie niezłym kandydatem na ciepłe dni. Dobre na aperitif, ale sprawdziło się także w towarzystwie letniej sałatki i sera feta komponując się z jego słonością.

Cena: 24,99zł

Rating: 3 out of 5.

Skala ocen: 1 – niepijalne, 2 – pijalne, 3 – polecane, 4 – znakomite, 5 – niezapomniane Źródło wina: Zakupione przez autora bezpośrednio w sklepie Lidl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: