Pivnica Tibava Rulandske Sede 2019

Kolejna część naszej słowackiej degustacji. Dziś na tapetę bierzemy Rulandske Sede czyli po prostu Pinot Gris od Pivnica Tibava, producenta który swoją przygodę z winiarstwem rozpoczął w latach 60 ubiegłego stulecia mając do dyspozycji winnice ułożone na zboczach gór Wyhorlat. Zabierzmy się za samo wino, które na kontretykiecie przedstawiane jest nam jako „Ekskluzywne wino”, w tej cenie (14,99zł, a przy zakupie dwóch butelek jedna 9,99zł) okazja życia, prawda?

Wino przejrzyste o słomkowej barwie. Uderza alkoholem (pomimo zawartości 12,5%) przy pierwszym kontakcie z nosem. Po chwili odór alkoholu przeradza się w „przepiękny zapach” pozostawionej na kilka dni brudnej wody w wiadrze z mopem. Świeże, żywe, owocowe nuty o których przeczytamy na kontretykiecie? Reklama sukcesu! Chyba, że próbowaliśmy innych win. W smaku nieszczególnie lepsze, brakuje świeżości, aromaty stęchłych owoców, niska kwasowość. Najgorsze wino jakie próbowałem w tym roku! Nie dajcie się zwieść ani opisowi na tylnej etykiecie, ani promocji przy zakupie większej ilości, bo w tym przypadku jest ona jak najbardziej zrozumiała, inaczej butelki nie znikłyby z półek przez długi czas.

Gdybym rozpoczął degustację win słowackich od tej propozycji byłbym bliski wylania reszty do zlewu. Na szczęście poprzednie wina wypadły znacznie lepiej. Boję się jednak dwóch pozostałych propozycji od Pivnica Tibava czyli Pinot Noir i Alibernet, o których niedługo…

Cena: 14,99zł

Rating: 1 out of 5.

Skala ocen: 1 – niepijalne, 2 – pijalne, 3 – polecane, 4 – znakomite, 5 – niezapomniane

Źródło wina: Zakupione przez autora bezpośrednio w sklepie Lidl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: